Re-Marketing Çözümleri

re-marketing

Re-Marketing Çözümleri

Re-marketing diğer bir adıyla yeniden pazarlama son dönemde hem dünya çapında hem de ülkemizde bir çok firma tarafından aktif şekilde kullanılmaya başlanan pazarlama yöntemlerinden biridir.

Bu kavram, size temel olarak marka bilinirliği yaratma, reklam kampanyalarının etkisini ve satışa dönüşüm oranını artırma imkanı sunar.

Remarketing, markanın mesajını güçlendirir ve akılda kalma, hatırlanma oranını yükseltir. Remarketing yapan firmalar, sektörde rakiplerine karşı avantaj sağlayabilir.

Re-marketing Sıkça Sorulan Sorular

Bu pazarlama yöntemi, kullanıcılar internet sitesine gelip, ürün satın almadan siteden ayrıldıklarında, internetteki farklı kanallar aracılığıyla siteyi tekrar kullanıcının karşısına çıkartıyor. Birçok internet sitesinin internetten gelen trafiğinin sadece %2’lik bir kısmı ilk seferde conversion’a dönüşüyor ve retargeting, şirketlere geri kalan ve conversion’a dönüşmeyen kullanıcılara tekrar ulaşmayı sağlıyor.

Re-marketing kampanyalarınızı farklı hedef kitlelerine göre düzenlemek etkili bir yöntem olacaktır. Farklı ürün ve hizmet arayan kullanıcılara farklı reklam kampanyaları hazırladığınızda hedefli reklamlar kullanıcıların karşısına çıktığı zaman daha çok ilgi çeker. Örnek vermek gerekirse, sitenizde çanta arayan kullanıcılarla bilgisayar arayan kullanıcılara aynı reklamı gösterirseniz, iki kullanıcıyı da rahatsız edip kaçırma ihtimaliniz yüksek.

Pazarlama yapma niyetiyle tüketicileri canından bezdiren şirketler bu reklam modelini de yanlış kullandıklarında kötü sonuçlarla karşılaşabilirler. Bunlardan biri aynı kullanıcıya uzun süre boyunca aynı retargeting reklamını göstermek olabilir. Sürekli aynı reklama ve her yaptığı aramada karşısına benzer sonuçlar çıkan kullanıcı bir süre sonra bu reklamları spam olarak değerlendirebilir.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Doğru bir analiz ve değerlendirme ile dijital ortamda firmanızı tanıtabileceğinizi biliyor muydunuz?

Dalgaların üzerinde sörf yapma dönemi bitti, şimdi o dalgaları yaratan rüzgâr olma zamanı…

placeholder
Hakkı Şen
Ajans Başkanı, TAYF AJANS LTD.
Tayf Ajans e-Bülten 
E-Bültene Kayıt Ol

Hakkımızdaki Gelişmelerden Her Zaman Haberdar Olun

Forma Kayıt Olarak Ücretsiz Eğitim ve Diğer Tüm Güncellemelerimizden Haberdar Olun!