Re-Marketing Nedir?

Re-marketing diğer bir adıyla yeniden pazarlama son dönemde hem dünya çapında hem de ülkemizde bir çok firma tarafından aktif şekilde kullanılmaya başlanan pazarlama yöntemlerinden biridir.

 • Neden Re-marketing Bu Kadar Etkili?:
  Bu pazarlama yöntemi, kullanıcılar internet sitesine gelip, ürün satın almadan siteden ayrıldıklarında, internetteki farklı kanallar aracılığıyla siteyi tekrar kullanıcının karşısına çıkartıyor. Birçok internet sitesinin internetten gelen trafiğinin sadece %2’lik bir kısmı ilk seferde conversion’a dönüşüyor ve retargeting, şirketlere geri kalan ve conversion’a dönüşmeyen kullanıcılara tekrar ulaşmayı sağlıyor.
 • Etkili bir Re-marketing Kampanyası Nasıl Düzenlenir?
  Re-marketing kampanyalarınızı farklı hedef kitlelerine göre düzenlemek etkili bir yöntem olacaktır. Farklı ürün ve hizmet arayan kullanıcılara farklı reklam kampanyaları hazırladığınızda hedefli reklamlar kullanıcıların karşısına çıktığı zaman daha çok ilgi çeker. Örnek vermek gerekirse, sitenizde çanta arayan kullanıcılarla bilgisayar arayan kullanıcılara aynı reklamı gösterirseniz, iki kullanıcıyı da rahatsız edip kaçırma ihtimaliniz yüksek.
 • Re-marketing’in Dezavantajları neler?
  Pazarlama yapma niyetiyle tüketicileri canından bezdiren şirketler bu reklam modelini de yanlış kullandıklarında kötü sonuçlarla karşılaşabilirler. Bunlardan biri aynı kullanıcıya uzun süre boyunca aynı retargeting reklamını göstermek olabilir. Sürekli aynı reklama ve her yaptığı aramada karşısına benzer sonuçlar çıkan kullanıcı bir süre sonra bu reklamları spam olarak değerlendirebilir.
 • Re-marketing Reklam Çalışmasına Nasıl Başlarım?
  Zaman kaybetmeden bizimle İletişim‘e geçin.

Bir Cevap Yazın

how can we help you?

Contact us at the Consulting WP office nearest to you or submit a business inquiry online.

see our gallery

Looking for a First-Class Business Plan Consultant?

Tayf Ajans e-Bülten 
E-Bültene Kayıt Ol

Hakkımızdaki Gelişmelerden Her Zaman Haberdar Olun

Forma Kayıt Olarak Ücretsiz Eğitim ve Diğer Tüm Güncellemelerimizden Haberdar Olun!